Aerační systémy ATAir

8.8.2017

Aerační systémy ATAir

ATER s.r.o. v roce 2012 zahrnul do svého portfolia návrh, výrobu, dodávku a montáž aeračních systémů ATAir včetně záručního i pozáručního servisu. Námi vyvíjený aerační systém ATAir je osazen aeračními elementy FlexAir od společnosti Environmental Dynamics International, INC.

 

Každý návrh našeho aeračního systému ATAir je individuální s důrazem na všechny důležité aspekty konkrétní aplikace. Od roku 2012 jsme osadili naším aeračním systémem více jak 150 ČOV, nainstalovali více jak 500 aeračních roštů a osadili více jak 80 000 aeračních elementů. V současné době se řadíme mezi přední dodavatele aeračních systémů v České Republice. Za zmínku stojí i zahraniční dodávky, např. Slovensko, Polsko, Saúdská Arábie, Uzbekistán, Rusko a další.

 

V neposlední řadě je vhodné zmínit realizace mimo aplikací na ČOV, které se stali nedílnou součástí našich dodávek. Retenční nádrže pro zavlažování, zdrží dešťových vod v průmyslových objektech, okysličení přírodních koupacích biotopů, rybníků a odtoků vodních elektráren (v rámci výzkumného projektu). 

 

AERAČNÍ ELEMENTY EDI FlexAir

Jak bylo již zmíněno, naše aerační systémy osazujeme elementy FlexAir a to v ve všech možných provedení: kruhové, trubicové paralelně i sériově řazené, atd.. Materiálová provedení těl jednotlivých typů elementů jsou neustále vyvíjeny. Např. nejrozšířenější kruhové elementy jsou vyráběny z polypropylenu vyztuženého skelným vláknem.

 

Ideální element je vždy vybrán při návrhu konkrétní aplikace dle zadaných požadavků a vykonávající funkce.

 

 

 disc-ceramic.jpgt-series.jpg

 

AERAČNÍ ROŠT ATAir

Materiálové provedení rozvodu aeračního roštu je v základu PVC-u, pokud to daná instalace vyžaduje, je použito PVC-c, případně nerez třídy 304 až 316Ti. Kotvení roštů je v základu nerez 304, stejně jako u rozvodu je zde možnost různých tříd a to až po 316Ti, případně kotvení z polypropylenu se skelným vláknem.

 

V případě agresivity odpadních vod jsme schopni dodat celoplastový, nebo celonerezový aerační rošt.

 

Všechny námi dodávané aerační rošty jsou vybaveny dvěma způsoby odvodnění kondenzátu. Klasickým manuálním odvodňovacím setem a automatickým odvodňovacím prvkem.

 

Ke každé naší instalaci je v případě zájmu bezplatná doživotní kontrola, včetně měření tlakové ztráty, jejího vyhodnocení a doporučení do budoucna. Cílem je udržení co nejnižšího přetlaku dmychadel a tím i snížení spotřeby elektrické energie.

  

VYJÍMATELNÉ AERAČNÍ SYSTÉMY ATAir

V případě vysokých ztrát při zastavení průmyslové výroby, z důvodu vypuštění nádrže ČOV pro kontrolu či čištění aeračního systému, se zabýváme i vyjímatelnými rošty za provozu pomocí jeřábu. Ke každé takové zakázce se přistupuje individuálně.

 

REPASE AERAČNÍCH SYSTÉMŮ

Vzhledem k optimalizaci nákladů se zabýváme i repasí aeračních systémů různých výrobců, jako jsou např. Nopon, Sanitaire, Fortex, Rehau, Aseko, atd..

 

 

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat, rádi Vám poskytneme veškeré informace, případně zpracujeme nabídku.

 

ATER > Produkty > Aerační systémy ATAir
O nás

Děkujeme, že jste zvolili ATER jakožto nejlepší univerzální řešení v oblasti vodohospodářského průmyslu

Celkový počet naistalovaných elementů

 

85190