Nejhorší povodně v historii – 2. čás

17.8.2020

 1966 Arno, Florencie, Itálie

4. listopadu 1966 se o silných deštích vylily vody řeky Arno a voda zaplavila centrum Florencie. Valila se ulicemi, přetékala kanalizace a valící se voda s sebou nesla trosky a odpad. Povodňová voda vystoupala na některých místech až do výše 6,7 metrů. O život přišlo nejméně 35 obyvatel města. Došlo k vážnému poškození velkého množství budov, tisíce obyvatel zůstaly bez elektrické energie. Umělecká díla a rukopisy uložené v galerii Uffizi byla těžce poškozená.

 1993 Midwest, USA

Během léta 1993 došlo k velkým povodním u řeky Mississippi, které způsobily obrovské škody v oblasti Středozápadu. Jako příčina byly uváděny bouře spojené s velkým množstvím deště a sněhu z předchozí zimy. Během několika měsíců bylo zaplaveno 17 miliónů akrů půdy a povodeň zasáhla celkem 9 států, včetně Illinois, Missouri, Kansasu a Wisconsinu. Stovky hrází v povodí Missouri a Mississippi byly zničeny. Musely být evakuovány tisíce obyvatel. Povodeň zničila více jak 10 000 domů a miliony akrů orné půdy.  1999 Vargasova tragédie, Venezuela 14. prosince 1999, v důsledku přívalových dešťů, se vytvořily bleskové povodně na pobřeží státu Vargas ve Venezuele. Došlo zde k obrovským sesuvům půdy, které spolu s balvany zničily město Caraballeda. Oběti na životech byly obrovské. Odhaduje se 10 – 30 000 obyvatel celého regionu.

 2002 záplavy v Evropě

V období 5. srpna – 13. září 2002, během silných ničivých srážek, které se prohnaly Německem, Rakouskem, Českou republikou a Ruskem došlo k velkým škodám na majetku i životech obyvatel. Povodně si vyžádaly celkem 110 lidských životů a škody na majetku byly odhadovány na 15 miliard EUR.

 2010 povodně na řece Yangtze, Čína

Od června do září 2010 se v oblast řeky Yangtze objevovalo velké množství srážek, což způsobilo vylitá řeky ze svých břehů a objevily se záplavy katastrofických rozměrů. Povodně a následné sesuvy půdy, jež byly povodněmi způsobeny, si vyžádaly více ne 1 000 lidských životů. Bylo zničeno obrovské množství domů, které neodolaly přívalům vody (až 70 000 metrů krychlových za sekundu). Škody této ničivé povodně se odhadovaly na 31,1 miliard dolarů.

Ater > Blog > Nejhorší povodně v historii – 2. čás
O nás

Děkujeme, že jste zvolili ATER jakožto nejlepší univerzální řešení v oblasti vodohospodářského průmyslu

Celkový počet naistalovaných elementů

 

73630